داستان سیکو در سال 1881 آغاز شد، زمانی که یک کارآفرین 21 ساله، کینتارو هاتوری، مغازه ای را برای فروش و تعمیر ساعت در گینزا توکیو افتتاح کرد.

1881

1892

درست یازده سال بعد، در سال 1892 یک کارخانه از کار افتاده را خرید ، و شروع به تولید ساعت دیواری کرد کارخانه «سیکوشا» را تأسیس کرد.

سیکوشا (در ژاپنی، “سیکو” به معنای “نفیس”، “دقیقه” یا “موفقیت” و “شا” به معنای خانه است).

در اینجا بود که کینتارو هاتوری اولین ساعت‌های خود را تولید کرد و این نشان‌دهنده آغاز شرکتی بود که قرار بود به یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان ساعت‌های ساعت در جهان تبدیل شود.

در طول دهه 1890، موفقیت کسب و کار ساعت دیواری سیکوشا افزایش یافت و کینتارو به دنبال گسترش دامنه تجارت خود بود. او در سال 1895 یک ساعت جیبی ساخت. ساخت این ساعت یک گام حیاتی به جلو بود که بدون آن آینده سیکو بسیار متفاوت بود زیرا راه را برای اولین ساعت مچی ژاپن هموار کرد.

1895

1913

لورل، اولین ساعت مچی ساخته شده در ژاپن، برای اولین بار عرضه شد. در آغاز عصر تایشو، ساعت‌های جیبی همچنان بسیار محبوب بودند و تنها چند ساعت مچی به ژاپن وارد می‌شد. با این حال، کینتارو مصمم بود که «یک قدم جلوتر» باشد و کار دشوار ساخت اولین ساعت مچی ژاپن را آغاز کرد. در سال 1913 او موفق شد و لورل تولید شد. در روزهای اولیه، این شرکت می‌توانست تنها 30 تا 50 ساعت در روز تولید کند، اما برای اولین بار، کینتارو پیشتاز بقیه بود.

در سال 1923،زلزله بزرگ کانتو رخ داد و دفتر مرکزی شرکت و کارخانه سیکوشا همگی در آتش سوختند. باید یک شروع تازه انجام می شد. درست پس از زلزله، شرکت ساعت جدیدی ساخته بود و در دسامبر 1924 به فروش رسید.
این مدل اولین برندی بود که نام سیکو را یدک کشید و برای اولین بار نام تجاری را به دنیا معرفی کرد که بعدها مترادف با دقت و دقت، نوآوری و اصلاح شد.

1924

1929

سال 1929 با گسترش شبکه راه آهن، راه آهن ملی ژاپن سیکو را به عنوان تامین کننده رسمی خود منصوب کرد. رانندگان قطار اغلب برش‌های چوبی روی کنسول‌های خود می‌سازند که در آن ساعت جیبی تأیید شده در خط دید قرار می‌گیرد و قطارهایشان را می‌رانند.

برج ساعت فعلی در سال 1932 ساخته شد.

1932

1958

 هنگامی که ساعت در معرض شوک قرار می گیرد، مانند زمانی که روی یک زمین سخت انداخته می شود، قطعه ای که بیشتر آسیب می بیند، محور چرخ تعادل است، که محور چرخش چرخ تعادل است. حتی در مقایسه با سایر قسمت های حرکتی، این قسمت بسیار نازک است و قطر آن فقط بین 0.07 تا 0.08 میلی متر یا تقریباً به اندازه یک موی انسان است
‎بنابراین محافظت در برابر ضربه بسیار مهم است و راه‌حل سیکو ایجاد Diashock بود، دستگاهی که ضربه را بر یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌های ساعت مکانیکی، یعنی محور تعادل کارکنان، جذب می‌کند. دیاشوک همچنین اصطکاک را کاهش می دهد تا دامنه بهینه چرخ تعادل را تضمین کند.

Gyro marvel این اولین ساعت خود سیم پیچ مجهز به سیستم اختصاصی “اهرم جادویی” سیکو است. اهرم جادویی یک مکانیسم نوآورانه خود سیم پیچ است که از سیستم ساده “اهرم پنجه” به طور موثر برای انتقال قدرت وزنه نوسانی در هر دو جهت استفاده می کند.
‎امروزه از اهرم های جادویی در ساعت های خود سیم پیچ SEIKO در بازار استفاده می شود. این مکانیسم کم هزینه با کیفیت سیم پیچ عالی فوراً بر بازار جهانی تسلط یافت و پیشگام محبوبیت ساعت های خودپیچ شد.

1959

1960

در بالای کوه های استان ناگانو در مرکز ژاپن
‎در سال 1960 اولین مدل گرند سیکو تولید شد . تیم کوچکی از باتجربه ترین و ماهرترین ساعت سازان سیکو وظیفه ساخت بهترین ساعتی را که در آن توانایی داشتند، سپرده شد. گرند سیکو قرار بود نشان دهنده اوج برتری در ساعت سازی مکانیکی باشد و دقت،خوانایی و دوام بیشتری را نسبت به هر ساعت دیگری ارائه دهد.